مزوتراپی مو

مزوتراپی مو یک روش بسیار موثر برای درمان ریزش مو است.

این روزها یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، ریزش مو است. ریزش مو ممکن است به خاطر مسائل ژنتیکی باشد یا به خاطر به برخی از بیماری‌ها و اختلالات ایجاد شود. به همین خاطر هر فردی که با مشکل ریزش مو دچار شود درمان آن با فرد دیگر متفاوت خواهد بود ، مزوتراپی مو یکی از روش های جدید برای درمان ریزش مو می باشد که به تنهایی یا با دیگر روش های درمان ریزش مو مورد استفاده قرار می گیرد و می تواند تاثیرات بسیار خوبی داشته باشد.

در کلینیک ارکید روش مزوتراپی جز یکی از خدمات موثری است که مورد توجه مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

اگر شما هم دوست دارید برای مراقبت از موی خود این روش را امتحان کنید، خوب کمی در مورد آن بیشتر بدانید‌.

کلینیک ارکید - مزوتراپی مو

بهترین دکتر مزوتراپی مو در کلینیک ارکید

مزوتراپی مو چکار می کند؟

مزوتراپی مو با استفاده از تزریق محلول مغذی مو باعث می شود ریزش مو متوقف شده و در رشد موثر بوده و موها را برای رشد دوباره تحریک می کند. در واقع مزوتراپی ترکیبی از مواد تقویتی مورد نیاز مو می باشد که به پوست سر تزریق می شود.

مواد ترکیبی شامل داروهای مختلف مانند انواع ویتامین‌ها، آنزیم ها، هورمون ها، فاکتورهای مورد نیاز رشد و دیگر عواملی که از ریزش مو جلوگیری می کند، می باشد.

کاربردهای مزوتراپی

همانطور که گفتیم، در روش مزوتراپی ترکیب ساخته شده زیر پوست تزریق می شود که با توجه به نوع مواد به کار برده شده در این تزریق، این روش درمانی می‌تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد. از جمله کاربردهای این روش مزوتراپی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درمان لک های پوستی
 • جلوگیری از ریزش مو
 • درمان آلوپسی
 • جوانسازی پوست صورت
 • درمان سلولیت
 • رفع چربی های موضعی
 • رفع جای زخم و اسکار
کلینیک ارکید - مزوتراپی مو

مزوتراپی مو برای جلوگیری از ریزش مو

بهترین فایده مزوتراپی مو درمان ریزش مو با الگوی مردانه و زنانه می باشد‌.

مهم ترین فایده ای که مزوتراپی مو می تواند داشته باشد این است که این روش در کنار روش های دیگر درمانی ریزش مو می‌تواند یک درمان مکمل به حساب بیاید و تاثیر بسیار زیادی بر روی روند درمان شما خواهد گذاشت. البته این روش را هم می توان به تنهایی مورد استفاده قرار داد و نقش بسیار موثری بر روی جلوگیری از ریزش مو داشته باشد.

همان طور که می دانید، ریزش مو با الگوی مردانه و یا زنانه را آندروژنی می‌گویند که به دلیل هورمون های آندروژنی مانند تستوسترون موها دچار ریزش می شود. در صورتی که علت ریزش موی شما الگوی مردانه یا زنانه باشد، می‌توانید از روش مزوتراپی برای درمان آن استفاده کنید.

دیگر فواید مزوتراپی مو

تزریق ماده مزوتراپی بر روی لایه‌های مختلف پوستی مانند لایه میانی، بافت پیوندی، اپیدرم و همچنین سیستم های ایمنی، سیستم عصبی و حسی و سیستم، گردش خون تاثیر مستقیم می‌گذارد.

مزوتراپی و فواید آن را می‌توان به صورت زیر شرح داد:

خون رسانی به پوست

بیشتر مواد تشکیل دهنده محلول مزوتراپی دارای داروهای اتصال دهنده عروق هستند که باعث می شود گردش خون در بافت سر بهتر جریان پیدا کند.

محکم شدن فولیکول ها

 ترکیبات دارویی مزوتراپی موجب بالا رفتن قدرت فولیکول های مو و در آخر باعث بهبود ساختار موها می شود.

تامین مواد مغذی برای بافت پوست و فولیکول های مو

همانطور که گفتید داروی تزریقی مزوتراپی شامل انواع ویتامین ها، امینواسید و مواد معدنی می باشد که مواد مغذی لازم برای بافت پوست و فولیکول ها را تامین می‌کند.

تمرکز بر روی یک ناحیه و درمان موثرتر

از آنجا که درمان مزوتراپی به وسیله تزریق محلول انجام می شود می توان درمان را به صورت محلی و در یک ناحیه مشخص متمرکز کرد. درمان ریزش مو به این طریق در مدت زمان کوتاهی تاثیر بسیار خوبی خواهد داشت.

قبل از انجام مزوتراپی مو چکار باید کنید؟

قبل از این که این روش را امتحان کنید باید یکسری نکات رعایت شود که در ادامه برایتان توضیح داده ایم:

 • بهتر است شب قبل یا صبح روز مزوتراپی برای شستن موها اقدام کنید.
 • سعی کنید یک روز قبل از انجام مزوتراپی از داروهای مراقبت مو، مواد حالت دهنده، مواد تقویت کننده و چنین مواردی برای موهای خود استفاده نکنید.
 • سعی کنید چند روز قبل از مزوتراپی مصرف داروهایی مانند آسپرین و داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن را کنار بگذارید.
 • در صورتی که مجبور هستید از داروهای ضد انعقادی یا رقیق کننده خون استفاده کنید، حتما این مشکل را با دکتر خود در میان بگذارید.
مزوتراپی مو در کلینیک ارکید

مزوتراپی مو روشی موثر برای تقویت مو

در جلسه مزوتراپی چه اتفاقی میافتد؟

در این جلسه تزریق محلول مزوتراپی با استفاده از سوزن های ظریف یا دستگاهی به نام مزوگان انجام می شود که محلول درمانی حدود یک میلیمتر به زیر پوست تزریق می شود. بعد از آن باید مدتی صبر کنید تا اثرات آن را بر روی رشد فولیکول های مو مشاهده نمایید.

آسیب های جزئی مزوتراپی

 این روش درمانی با حداقل ترین تهاجم انجام می‌شود که بر اثر استفاده از سوزن های بسیار ظریف زخم های بسیار کوچک بر روی پوست ایجاد می شود. اما این آسیب بسیار جزئی می باشد که محلول مزوتراپی برای ترمیم پوست هم بسیار موثر است.

نتیجه مزوتراپی

 نتیجه‌ای که مزوتراپی دارد این است که با رساندن فاکتورهای مهم ترمیمی به قسمت بافت پوست باعث تشکیل رگ های خونی جدیدی می شود و در تحریک و کلاژن سازی پوست بسیار موثر است.

 در واقع بعد از تزریق محلول مزوتراپی سلول های بنیادی در ناحیه تزریق تجمع پیدا می کنند و همه این اتفاق‌ها باعث می شود که مو شما رشد قابل توجهی داشته باشد‌ و به بهبود ساختار مو کمک می کند. در کنار این همه مزیتی که روش مزوتراپی دارد، آسیب جزئی که به خاطر سوزن ایجاد می شود، چندان اهمیتی نخواهد داشت.

مراقبت های لازم بعد از انجام مزوتراپی

 • بعد از انجام مزوتراپی نباید سر خود را بشویید یا به در زیر دوش حمام قرار بگیرید.
 • شما بعد از سه روز اولیه می توانید استحمام کنید، به طوری که بیش از ۱۵ دقیقه در داخل حمام نمانید.
 • استفاده از آب گرم توصیه نمی شود. چرا که این کار باعث می‌شود کبودی سرتان بیشتر شود.
 • بهتر است در دوره بهبودی آب و مایعات زیادی بنوشید.
 • در صورتی که پوست سرتان واکنش خاصی نشان داد و با التهاب روبه‌رو شدید، ممکن است نسبت به محلول مزوتراپی حساسیت داشته باشید. در چنین مواقعی حتما با دکتر خود صحبت کنید.
 • در روزهای اولیه از مصرف داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن یا اسپرین و ویتامین E خودداری کنید.
 • در چند روز اول بهتر است از داروهای تقویت کننده مو، مواد حالت دهنده موها و مواد آرایشی برای مو استفاده نکنید.
کلینیک ارکید - مزوتراپی مو

بهترین مزوتراپی مو در تهران

هزینه مزوتراپی مو چقدر است ؟

به طور کلی، هزینه مزوتراپی مو مانند سایر روش های درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به شرایط شما و تعداد جلساتی که برای انجام مزوتراپی نیاز دارید و همچنین دوز داروی تزریقی و ترکیبات مورد استفاده در محلول مزوتراپی هزینه درمان برای شما مشخص می شود که برای آگاهی بهتر با هزینه مزوتراپی می توانید به پزشک مراجعه کنید و در جلسه مشاوره با بررسی شرایط هزینه دقیق به شما اعلام می گردد.

از سوزن مزوتراپی نترسید.

خیلی ها در مورد درد مزوتراپی می پرسند و از تزریق آن می ترسند.

اما باید بیان کنیم این روش درمان هیچ گونه دردی به همراه ندارد. در صورتی که اضطراب و استرس زیادی از حد نسبت به درمان دارید، می توانید با مشاوره به پزشک از دستگاه های بدون سوزن برای تزریق محلول درمانی استفاده کنید تا تاثیر کمتری داشته باشید.

اما بیشتر اوقات در محلول مزوتراپی از داروی بی حسی موضعی استفاده می شود که در این مواقع تزریق شما کاملا بدون درد است.

اگر بعد از تزریق ناحیه تحت درمان واکنش نشان داد و دچار التهاب شد، نگران نباشید این عارضه اگرچه نادر است، اما خیلی زود رفع خواهد شد.

اگر مشکل جدی برای شما به همراه داشته باشد پزشک ترکیب محلول درمانی شما را تعویض خواهد کرد تا دچار واکنش‌های غیر عادی تزریق محلول درمانی نشوید.

به چه تعداد جلسات مزوتراپی نیاز است؟

 معمولاً مزوتراپی حدود ۱۰ جلسه انجام می‌شود که هر جلسه حدود ۱۵ الی ۳۰ دقیقه طول خواهد کشید که بستگی به ناحیه تحت درمان شما دارد.

به طور کلی تعداد جلسات درمان مزوتراپی به شرایط شما مانند سن، میزان ریزش مو، ساختار موها بستگی دارد.

بعد از گذراندن جلسات اولیه درمانی زمان بین جلسات بیشتر شده و معمولاً در ماه نیاز است دو بار درمان را انجام بدهید.

درصورتی که دوره درمانی شما تکمیل شد، بهتر است برای حفظ رشد موها و کیفیتشان در ماه حداقل یک بار برای انجام مزوتراپی مراجعه کنید.

مزوتراپی مو در کلینیک ارکید

درمان قطعی ریزش مو توسط مزوتراپی

ماندگاری نتایج مزوتراپی مو چگونه است؟

نتایج مزوتراپی نسبت به سایر روش های غیر تهاجمی ماندگاری بیشتری دارد  که تاثیرات آن به میزان ریزش مو، شدت آن و ساختار مو بستگی دارد.

اثر و ماندگاری روش مزوتراپی حدود ۳ الی ۴ سال می باشد که در صورت کاهش تاثیرات آن می توانید تزریق محلول را دوباره انجام بدهید.

مزوتراپی محدودیت سنی ندارد.

مزوتراپی مو را می توان برای مردان و زنان در تمام سنین که از مشکل ریزش مو رنج می برند، استفاده کرد.
به خاطر حداقل ترین تهاجم این روش به راحتی در تمام گروه سنی بدون احساس هیچ دردی قابل انجام است.

کلام آخر

همانطور که گفتیم، روش مزوتراپی مانع ریزش مو شما می‌شود و از یک جایی به بعد ریزش موی شما به طور کلی متوقف می شود.

بنابراین برای پرپشتی موی سرتان این روش بسیار موثر است و چنانچه موهای سست و ضعیفی دارین میتوانید با مراجعه به کلینیک ارکید و انجام مزوتراپی مو ، شاهد رویش مجدد مو و تقویت عالی موهای خود باشید

جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو وقت قبلی با شماره های داخل سایت تماس بگیرید.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

چت در واتساپ WhatsAPP