تزریق بوتاکس در صورت

تزریق بوتاکس در صورت - کلینیک ارکید

تزریق بوتاکس در صورت

تزریق بوتاکس در صورت با برندهای مختلفی برای برطرف کردن چین و چروک ایجاد شده در پوست است که در قسمت های مختلفی از صورت توسط پزشک انجام خواهد شد.

مراقبت از پوست صورت با بوتاکس

منظور از بوتاکس صورت تزریق بوتاکس در قسمت های مختلف صورت مانند اطراف چشم، پیشانی، گونه و ابرو است. بوتاکس صورت به شکل چند جلسه ای است که با نتایج خوبی همراه است.

با تزریق بوتاکس به راحتی چروک های صورت از بین خواهد رفت. تزریق بوتاکس تنها منحصر به صورت نیست بلکه برای دیگر قسمت های بدن هم کاربرد زیبایی و حتی درمانی دارد.

 

تزریق بوتاکس در صورت

بوتاکس صورت نوعی مراقبت از پوست صورت است یعنی با تزریق بوتاکس به صورت، پوست فرد صاف شده و چروک های پوست رفع خواهد شد. نتیجه تزریق بوتاکس موقت است و فرد بارهای بعدی نیز باید برای تزریق به پزشک مراجعه کند.

علت ضروری شدن بوتاکس صورت حرکات عضلات صورت است. افراد در زمان صحبت و خوردن عضلات صورت را حرکت خواهند داد و به مرور زمان پوست صورت بر اثر حرکت  شل شده و چروک ها به وجود خواهند آمد.

چگونگی اثر کردن تزریق بوتاکس بر صورت

محل تزریق بوتاکس فلج شده و به همین علت پوست محل تزریق صاف خواهد شد و چین و چروک ها دیگر عمیق نخواهند بود.

در حقیقت تزریق بوتاکس آسان و سریع بوده و بر خلاف عمل های جراحی نیازی به بیهوشی ندارد. تزریق بوتاکس به وسیله یک سوزن نازک به زیر پوست است. هر چند که تزریق کمی دردآور است اما فرد باید صبر کند تا تزریق به پایان برسد.

با توجه به محل تزریق، میزان تزریق تعیین خواهد شد. مثلا فردی ممکن است با یک بار تزریق دیگر نیازی به تزریق مجدد نداشته باشد یا بالعکس.

فراموش نکنید که زیبایی پوست با بوتاکس به وسیله مسدود شدن پیام های عصبی عضلات امکان پذیر است و کنترل نداشتن عضلات را به دنبال دارد.

بعد از تزریق بوتاکس باید حداقل چند روز منتظر شد تا اثر تزریق را ببینید. همچنین خطوط عمیق تر ممکن است حتی بعد از چند روز از گذشت تزریق همچنان روی صورت باشد گه البته در دفعات بعدی از بین خواهد رفت.

چگونگی اثر کردن تزریق بوتاکس بر صورت

مدت زمان تأثیر بوتاکس 3-6 است که بعد دوباره  باید برای تزریق مجدد مراجعه کند. در زمان بوتاکس صورت بهتر است آرام باشید تا چروک ها از بین برود.

افراد مناسب و نامناسب برای بوتاکس صورت

فرد مناسب برای بوتاکس صورت و سایر اعضای بدن فردی است که

 • از سلامت عمومی برخوردار است و دارای اختلالات روحی و جسمی نیست.
 • سن فرد بیشتر از 18 سال است.
 • زنانی که در وضعیت عادی قرار دارند. ( باردار و شیرده نیستند. )
 • افرادی که انتظارات به دور از واقعیت را ندارند.

هستند. افرادی که مناسب برای تزریق بوتاکس نیستند شامل موارد زیر هستند.

 • زنان باردار
 • افراد دارای پلک های افتاده ( برای بوتاکس ابرو )
 • افراد دارای مشکلات عضلانی
 • افراد دارای زخم یا جراحت در قسمت تزریق
 • و بالاخره افراد دارای مشکلات پوستی

در صورتی که از افرادی هستید که شرایط بوتاکس کردن را ندارید برای تزریق به پزشک مراجعه نکنید.

بوتاکس صورت چه عوارضی را دارد؟

از عوارض مهم تزریق بوتاکس به صورت  کبودی است که بر اثر تزریق به وجود خواهد آمد اما جای نگرانی نیست چرا که جند روز بعد محو خواهد شد.

عوارض دیگر تزریق بوتاکس به صورت افتادگی، قرمزی پوست، عرق کردن، تهئع و خارش است. برخی عوارض کمتر دیده شده اما خطرناک بوتاکس حمله عصبی است که باید سریعا به پزشک خبر داده شود.

در مورد عوار بوتاکس باید بدانید که عوارض گفته شده بر اثر تزریق فردی به جزء پزشک متخصص اتفاق خواهد افتاد.

 

بوتاکس صورت چه عوارضی را دارد؟

از عوارض رایج تزریق بوتاکس به صورت سردرد، دوبینی، خشکی چشم است که با انتخاب یک پزشک متخصص و باتجربه قابل پیشگیری است.

در تزریق بوتاکس باید موارد اصولی توسط پزشک رعایت شود تا شاهد عوارض بوتاکس نشباشید زیرا هدف از بوتاکس جوانسازی پوست است که البته باید حتما سلامت فرد در اولویت قرار بگیرد و تمامی موارد گفته شده از عوارض بوتاکس فقط و فقط به تزریق غیراستاندارد مربوط است.

علت تزریق بوتاکس به صورت

رایجترین علت تزریق بوتاکس از بین بردن چروک های پوست و مبارزه با پیری پوست است. اما بوتاکس کاربرد درمانی خود را نیز دارد. از جمله کاربردهای درمانی بوتاکس درمان تعریق پوست، انحراف چشم،  کنترل نداشتن عمل پلک زدن و غیره است.

بوتاکس صورت شامل قسمت های زیر است.

 • پیشانی

برطرف کردن خطوط پیشانی که با یک بار تزریق، پیشانی سفت و براق خواهد شد که در کنار پیشانی عادی، پیشانی بوتاکس شده مشخص است.

 • خط اخم

با بالا رفتن سن در افراد به وجود آمده که تزریق بوتاکس یک روش بیار مناسب برای برطرف کردن آن است.

 • دور چشم

چروک های دور چشم به ویژه در خانم ها جلب توجه کرده که البته با یک تزریق به آسانی محو خواهد شد. تزریق بوتاکس برای برطرف کردن چروک های دور چشم با کبودی همراه است که البته با گذشت دو هفته از تزریق، کبودی از بین خواهد رفت.

 • لیفت ابرو

لیفت ابرو برای درمان افتادگی ابرو و زیباتر کردن حالت ابرو است. با کشیدن ابرو به بالا چروک های اطراف چشم از بین رفته و چشم ها درشت تر خواهند شد.

علت تزریق بوتاکس به صورت

کلینیک ارکید یکی از مراکز معتبر در زمینه پزشکی و زیبایی اسن که لیه خدمات بوتاکس صورت را به شما عزیزان ارائه خواهد داد. برای دریافت هر گونه مشاوره در زمینه بوتاکس با مشاوران کلینیک ارکید تماس بگیرید.

در مورد عملکرد بوتاکس بیشتر بدانیم

عملکرد بوتاکس در فلج کردن یا کاهش حرکات عضلات مختلف صورت و بدن همراه است و چون با کاهش حرکت عضله چین و چروک از بین خواهد رفت به همین دلیل در جوانسازی پوست کاربرد دارد.

از موارد درمانی بوتاکس باید به درمان میگرن شدید، بلفارواسپاسم و لوچی اشاره کرد که با تزریق به محل درد، درد کاهش خواهد یافت.

به هر حال با عملکردی که بوتاکس دارد باعث شده که کاربرد زیادی را در درمان و زیباسازی داشته باشد.

بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *