مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک ارکید

میکرو صورت جهت جوانسازی پوست


نقد و بررسی مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت

یکی از اساسی ترین و تأثیرگذارترین بخش های عمل میکرونیدلینگ، رعایت مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت می باشد.
زیباجو  برای رسیدن به نتیجه مطلوب باید این مراقبت ها را جدی بگیرد. زیرا مرحله مراقبت پس از میکرونیدلینگ، تأثیر فراوانی در نتیجه و بازده کار خواهد گذاشت.
اگر مراقبت ها را به صورت اصولی و درست انجام ندهید، نتیجه منفی روی پوست و در نتیجه، زیبایی شما خواهد داشت.

در کنار مراقبت های لازم برای تأثیر میکرونیدلینگ، این عمل زیبایی باید در کلینیک معتبر انجام شود. چرا که در کلینیک معتبر، بهترین و متخصص ترین پزشکان زیبایی و تکنسین های حرفه ای حضور داشته و برای میکرونیدلینگ، از به روزترین تکنولوژی های دنیا بهره گرفته می شود.
کلینیک تخصصی ارکید از بهترین و معتبرترین کلینیک های تخصصی زیبایی است که توانسته است در زمینه میکرونیدلینگ صورت، رزومه درخشانی ارائه کند.

از شما زیباجویان دعوت می کنیم 3 دقیقه ای تا انتهای مطلب زیر ما را همراهی کنید.

منظور از میکرونیدلینگ صورت چیست؟

امروزه القای تولید کلاژن یا میکرونیدلینگ، یکی از مؤثرترین و محبوب ترین درمان های پوستی به شمار می رود. این روش، روشی کم تهاجمی بوده و برای جوانسازی و بهبود ظاهر پوست صورت مورد استفاده قرار می گیرد.
میکرونیدلینگ صورت با افزایش جریان خون، به بهبود جای اسکار و زخم کمک می کند. در ضمن این عمل زیبایی، به افزایش تولید کلاژن پوست کمک کرده و مانع از ایجاد چین و چروک می شود.
البته توجه داشته باشید که عمل میکرونیدلینگ، به تنهایی پاسخگو نبوده و برای دریافت نتایج ایده آل، به مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت نیز نیاز است. چرا که مراقبت های پس از درمان، اثر بخشی روش میکرونیدلینگ را افزایش می دهند.

میکرونیدلینگ صورت، با روند طبیعی پوست زیباجو عمل کرده و ساختار پوست را به صورت عمیق بهبود می بخشد.
همین امر موجب می شود تا پیشرفت های طبیعی و طولانی مدت در چهره شما ایجاد شود.
در میکرونیدلینگ صورت، پزشکان متخصص زیبایی، با کمک سوزن های بسیار ریز، کلاژن سازی و الاستین پوست را افزایش می دهند.

مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت | کلینیک ارکید
میکرو صورت با استفاده از بهترین تجهیزات

مراقبت های پس از میکرونیدلینگ صورت شامل چه مواردی هستند؟

مزایای فراوان روش میکرونیدلینگ در زیبایی و جوانسازی پوست، تمایل افراد به انجام این عمل زیبایی را بیشتر کرده است. لذا افراد زیادی برای انجام میکرونیدلینگ صورت به کلینیک ارکید مراجعه می کنند.
البته توجه داشته باشید که عمل میکرونیدلینگ، باید در کنار مراقبت های پیش و پس از این عمل زیبایی انجام شود.

مهم ترین مراقبت های پس از انجام میکرونیدلینگ صورت عبارتند از:

پرهیز از استعمال کرم های محرک و لایه بردار

حساسیت پوست صورت پس از انجام میکرونیدلینگ، افزایش می یابد. لذا مصرف محصولات محرک و لایه بردار، التهابات و تحریک بیشتر پوست را به دنبال خواهد داشت. بنابراین پس از میکرونیدلینگ صورت نباید از محصولاتی مانند الفاهیدروکسی استیک اسید، ترنینوئین و همچنین صابون های قلیایی استفاده کنید.

عدم استفاده از کرم های ضد آفتاب

عدم استعمال کرم ضدآفتاب پس از میکرونیدلینگ، یکی دیگر از مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت است. زیرا پس از انجام میکرونیدلینگ، منافذ پوست صورت باز می شود.
از آنجایی که فرمولاسیون کرم های ضد آفتاب برای پوست های سالم تهیه شده است، نفوذ این کرم ها به پوست میکرونیدلینگ شده، موجب آسیب رسیدن به پوست می شود.

یکی از راه های مراقبت از پوست میکرونیدلینگ شده در برابر اشعه آفتاب، خانه نشینی به مدت 48 ساعت است. در ضمن در این مدت برای محافظت و ترمیم پوست خود می توانید از پماد زینک اکسید استفاده کنید. این پماد، ضد آفتاب خوبی بوده و می تواند به بازسازی پوست شما کمک کند.

پرهیز از استحمام به مدت 24 ساعت

از استحمام و شستشوی صورت با آب شیر بلافاصله پس از انجام میکرونیدلینگ صورت، خودداری کنید. رعایت این مسئله به خصوص در درمان عوارض عمقی یا همزمان با سابسیژن، اهمیت بیشتری پیدا می کند. چرا که شستشوی صورت پس از این روش ها، احتمال آلودگی و عفونت پوست را افزایش می دهد.
در این حالت می توانید با کمک سرم نمکی استریل، موضع تحت درمان را شستشو دهید.

استفاده از ماسک های خنک کننده و کمپرس سرد

استفاده از کمپرس سرد نیز جزء مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت می باشد. از این روش می توان به منظور کاهش التهاب و قرمزی پوست پس از میکرونیدلینگ استفاده کرد.
استفاده از ماسک های خنک کننده و کمپرس سرد، سبب کاهش جریان خون در پوست فرد می شود. به این ترتیب، ترمیم پوست با سرعت بیشتری انجام می شود.

استفاده از کرم های ترمیم کننده پوست

پس از انجام میکرونیدلینگ صورت، با خشک خفیف ناحیه تحت درمان مواجه خواهید شد. لذا توصیه می شود در این حالت با کمک کرم های ترمیم کننده، رطوبت پوست را متعادل کرده و خشکی آن را کاهش دهید.

خودداری از کندن زود هنگام پوسته ها در موضع درمان

عمل میکرونیدلینگ عمیق، سبب قهوه ای شدن پوست شده و حالتی شبیه پوست خزنده ایجاد می کند.
از این رو مواجهه با این حالت پس از میکرونیدلینگ، چندان دور از انتظار نیست. زیرا این روند، کاملاً طبیعی می باشد.
این حالت پوست، رفته رفته بهبود یافته و به تدریج، پوست جوان و شاداب جایگزین پوست قدیمی می شود.

اما کندن زود هنگام این پوسته ها، سبب آسیب به این لایه آسیب پذیر و حساس می شود. بنابراین باید صبور باشید تا این پوسته ها به صورت طبیعی از بین بروند.
از این رو پرهیز از کندن پوسته های ایجاد شده بر روی پوست، از مهمترین مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت به شمار می رود.

آیا بند انداختن پس از میکرونیدلینگ صورت، کار درستی است؟

یکی از اشتباهاتی که افراد پس از میکرونیدلینگ صورت انجام می دهند بند انداختن پوست صورت است. زیرا پس از میکرونیدلینگ، حساسیت پوست صورت افزایش می یابد. لذا با عوارضی همچون قرمزی، التهاب و خارش مواجه خواهید بود.
این در حالی است که بند انداختن صورت سبب می شود تا موها از ریشه خارج شوند. همین امر نیز باعث می شود تا میزان التهابات پوستی بیشتر شود. بنابراین توصیه می شود افراد تحت درمان به مدت 3 هفته پس از میکرونیدلینگ، از بند انداختن صورت خود اجتناب کنند.

بررسی مزایای میکرو صورت | کلینیک ارکید
میکرونیدلینگ با بهترین قیمت در کلینیک ارکید

پیشنهاد ویژه

کلینیک تخصصی زیبایی ارکید از بهترین کلینیک های زیبایی است. استفاده از خدمات این کلینیک، شما را برای رسیدن به زیبایی و شادابی بیشتر پوست یاری خواهد کرد.
توجه داشته باشید که ما در کلینیک تخصصی ارکید، کلیه خدمات زیبایی از جمله انجام میکرونیدلینگ را در محیطی کاملاً بهداشتی و با کمک پزشکان متخصص زیبایی ارائه می کنیم. از این رو با رعایت مراقبت های بعد از میکرونیدلینگ صورت تأکید می توانید شاهد نتایج عالی این روش درمانی باشید. زیرا مراقبت اصولی به بروز نتایج ایده آل و کاهش دوران نقاهت زیباجو کمک می کند.

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

چت در واتساپ WhatsAPP

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =