لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ - کلینیک ارکید

لیزر موهای زائد چند جلسه می باشد؟ - کلینیک ارکید


آیا می دانید لیزر موهای زائد چند جلسه است؟

امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی روشی بلند مدت، سریع و بی خطر و با هزینه مناسب وارد عرصه زیبایی شده است که کاملاً مورد تایید بوده و طرفداران زیادی پیدا نموده است. درواقع این روش فوق العاده که برای حذف موهای زائد استفاده می شود، لیزر می باشد. لیزر موهای زائد توسط دستگاه الکساندریت اثر طولانی تری  نسبت به سایر روش های دیگر دارد. تعداد جلسات لیزر موهای زائد، یکی از سوال های رایج و مهم مراجعه کنندگان قبل از انجام لیزر می باشد.
به همین جهت در این مقاله به پاسخ اینکه لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ می پردازیم.

جهت مطالعه ادامه مطالب 4 دقیقه ای با ما همراه باشید.

مختصری کوتاه درباره لیزر موهای زائد

در عملیات رفع موهای زائد، پرتوها فولیکول یا پیاز مو را هدف قرار می دهد و آن را از بین می برند.
اما پوست و هورمون انسان دوباره فولیکول های تازه می سازد. برای ریشه کن کردن کامل فولیکول ها، پزشک متخصص تعداد جلسات لیزر با فواصل مشخص را برای شما تجویز می کند. پس از شرکت در تمامی جلسات لیزر موهای زائد، اگر پس از 1 سال موهای قسمت های لیزر شده رشد نکند، فرآیند لیزر درمانی دائمی محسوب می شود.

اما اگر مراجعه کننده دچار اختلالات هورمونی و غددی باشد، بدن فولیکول های تازه در زیر پوست می سازد. در این شرایط با مراجعه به پزشک و تشخیص دقیق علت و درمان صحیح، احتمال رشد مجدد موهای زائد کاهش خواهد یافت. همچنین لازم به ذکر است که به طور کلی لیزر تاثیر زیادی روی موهای تیره و زخیم تر دارد. در واقع هر چه موها کلفت تر باشد تاثیر لیزر بیشتر خواهد بود.

لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ - کلینیک ارکید
آشنایی با لیزر موهای زائد و تعداد جلسات لازم – کلینیک ارکید

تعداد جلسات لیزر با مراحل رشد موی زائد

به طور همزمان در هر مرحله از چرخه رشد مو امکان رشد مجدد مو وجود دارد. با این وجود که برخی از موها می ریزند و برخی دیگر به شدت رشد می کنند. تعداد جلسات لیزر موهای زائد در از بین بردن موهایی که در مرحله آناژن هستند بسیار موثر می باشد.

بعد از اولین جلسه، چند هفته منتظر خواهید ماند تا جلسه دیگر نیز، درمان را انجام دهید.
در طی این مدت، گروه جدیدی از موها وارد مرحله آناژن می شوند، جایی که می توان آن ها را درمان نمود. متخصصان روند انجام یک جلسه و انتظار را تا زمانی که شما از نتایج راضی نباشید تکرار می کنند.

متخصص لیزر مو هر جلسه می تواند  بین 10 تا 30 درصد از موهای شما را از بین ببرد. با هر جلسه، پیشرفت بیشتری در کم شدن موهای زائد را حس خواهید کرد. برای هدف قرار دادن حداکثر تعداد موها در طول هر جلسه، بهتر است آن ها را با فاصله 4 تا 6 هفته از یکدیگر قرار دهید. این بدان معناست که در بیشتر موارد، شما می توانید در کمتر از یک سال در ناحیه انتخابی خود بدون مو باشید.

جلسه اول لیزر موهای زائد

جلسه اول لیزر برای کسانی که می خواهند لیزر کنند ممکن است که نگران کننده باشد. ولی جایی برای هیچ نگرانی نیست چرا که در این جلسات تمام نکات و اطلاعات مورد نیاز در اختیار شما قرا داده می شود.

در اولین جلسه بعد از ریختن مقدار مناسبی ژل های روان کننده به کمک پروب دستگاه امواج لیزر را بر روی نواحی مورد نظر ساطع می نماید. تنظیم قدرت و انرژی امواج ساطع شده از دستگاه با قدرت بالا در جلسه اول لیزر اهمیت دارد. معمولاً در جلسه اول لیزر از انرژی پایینی جهت این کار استفاده می شود.

جلسه دوم لیزر موهای زائد

قابل توجه است که جلسه دوم لیزر تفاوت خاصی با جلسه اول نداشته زیرا کل مراحل انجام کار ثابت بوده و پزشک مجددا باید در جلسات آینده به کمک دستگاه، لیزر موهای زائد را شروع خواهد نمود.

یک تفاوت کوچک ولی مهم با پیشرفت جلسات لیزر ایجاد می‌ شود و آن این است که در جلسات بعدی لیزر موهای زائد، انرژی ساطع شده از دستگاه با توجه به صلاح دید پزشک کمی افزایش پیدا می‌ کند. بدین ترتیب با رسیدن دومین و سومین جلسه به بعد، فرد شاهد از بین رفتن بیشتر فولیکول‌ های مو ناحیه لیزر خواهد بود.

جلسه سوم لیزر موهای زائد

در سومین جلسه لیزر متخصص می‌ تواند روال ثابتی را برای از بین بردن موهای زائد بدن فرد در پیش گیرد و کمتر به کم یا زیاد نمودن انرژی امواج ساطع شده از دستگاه نیاز خواهد بود. همانطور که می دانید اساس کار همانند جلسات اولیه بوده و پزشک بعد از تنظیم و آماده‌ سازی شروع به تاباندن لیزر به بدن فرد می‌ کند.

همچنین به علت این که در سومین جلسه بخش زیادی از موها از بین رفته‌ اند پزشک می‌ تواند با توجه به صلاح‌ دید خود توصیه کند تا مراجعه‌ کننده از دو یا سه روز پیش موهای بدن خود را شیو کند.

لیزر موهای زائد چند جلسه است؟ - کلینیک ارکید
فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد چقدر است؟ – کلینیک ارکید

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به چه معیار هایی بستگی دارد؟

همانطور که می دانید دستیابی به نتیجه مطلوب بعد از انجام لیزر موهای زائد نیاز به طی کردن چندین جلسه درمانی دارد ولی اینکه چه چیزی بر تعداد جلسات لیزر تاثیر می‌ گذارد موضوعی مهم و حائز اهمیتی است.
همانطور که عوامل متعددی بر تعداد جلسات لیزر موهای زائد اثر می‌ گذارد، تعداد این جلسات افراد با یکدیگر متفاوت خواهد بود.

همچنین از مهم‌ ترین عواملی که می‌ توان به آن اشاره کرد تنوع، رنگ و ضخامت پوست و موهای زائد افراد می باشد. به عنوان مثال انجام درمان زیبایی لیزر موهای زائد بدن در کسانی که موهای روشن، بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری دارند تاثیر کمتری داشته و این افراد برای حذف کامل موهای خود باید تعداد جلسات بیشتر لیزر را طی کنند. همچنین عوامل دیگری به غیر از ویژگی‌ های فردی می‌ تواند در تعداد جلسات لیزر مو موثر باشد.
از جمله این موارد طول موج پالس‌ های تولیدی توسط دستگاه لیزر یا به عبارتی دیگر نوع دستگاه لیزر می باشد.

 باید ها و نباید های لیزر موهای زائد

برای انجام لیزر موهای زائد باید به نکاتی توجه کرده و آن ها را رعایت نمایید. در موارد زیر با باید ها و نباید های لیزر موهای زائد آشنا خواهید شد.
این نکات عبارتند از:

 1.  انتظارات معقولی داشته باشید.
  می دانید که لیزر یک روش موثر در حذف موهای زائد از انواع گونه‌ های پوستی می باشد.
  ولی امکان دارد شما در طی این فرآیند نتیجه‌ ای متفاوت از فرد دیگر به دست آورید.
 2. انتظارات خود را در حد معقولی نگه دارید.
  همچنین با وجود اینکه لیزر، ماندگار ترین روش حذف موهای زائد بوده است، ولی یک تکنیک دائمی نمی باشد.
  در حقیقت بعد از اتمام جلسات، نیاز بوده هر شش تا دوازده ماه یکبار جلسه لیزر را تکرار کنید.
 3. پرسیدن سوالات خود درباره لیزر
  اگر احتمال می‌ دهید که در جلسه مشاوره پیش از لیزر، سؤالات خود را فراموش می‌ کنید، آن ها را بنویسید. فهرستی از سوالات خود تهیه کنید و از متخصص بخواهید پاسخ آن ها را برایتان توضیح دهد.
 4. شیو کردن موهای زائد قبل از لیزر
  روز قبل از جلسات، موهای نواحی تحت درمان را با یک روش سطحی مثل تیغ یا ژیلت شیو‌ نمایید.
  این اقدام جهت بالا رفتن دقت و عملکرد لیزر لازم می باشد.

هزینه لیزر موهای زائد بدن چقدر است؟

هزینه لیزر مو‌های زائد بدن به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. دستگاه لیزر
 2. میزان مهارت و دانش اپراتور لیزر موهای زائد
 3. تعداد جلسات
 4. محدوده مشخص شده برای لیزر
 5. میزان رشد دوباره مو

سخن پایانی

لیزر موهای زائد با وجود آن که به سرعت در میان مردم رایج گردیده است و افراد بسیاری برای از بین بردن موهای زائد بدن خود به آن روی آورده اند، یک فرایند سریع و زود بازده نیست و برای آنکه بتواند تمامی موهای زائد در یک ناحیه را از بین ببرد به زمان نیاز دارد. برای آنکه افراد بتوانند بهینه ترین نتیجه را از این شیوه درمانی بگیرند نیاز است که 5 الی 10 جلسه لیزر را پشت سر بگذارند و هر یک از این جلسات باید در فاصله زمانی 10 هفته از جلسه قبل خود قرار بگیرد.

کلینیک ارکید یکی از بهترین کلینیک های لیزر در غرب تهران می باشد. این کلینیک با استفاده بروز ترین دستگاه ها موهای زائد را به طور دائم از بین خواهیم برد. شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره بیشتر و استعلام هزینه لیزر موهای زائد با مشاوران ما در ارتباط باشید.

با تشکر از همراهی شما سروران
تحریریه کلینیک ارکید

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =