لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ | کلینیک ارکید

لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک


لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟

برای آن دسته از افرادی که خواهان استفاده از روش لیزر برای برطرف کردن موهای زائد خود هستند، کسب اطلاعات لازم برای پاسخ دادن به سؤال لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ اهمیت بالایی دارد.
در واقع بسیاری از بانوان به دلیل جدید بودن تکنولوژی لیزر، اطلاعات جامعی در این زمینه ندارند. لذا امکان دارد تصور کنند لیزر موهای زائد قبل از بارداری برایشان مضر خواهد بود. در صورتی که شما نیز با چنین پرسش هایی مواجه شده اید پیشنهاد می کنیم با خواندن این مقاله، اطلاعات کاملی در زمینه لیزر موهای زائد قبل از بارداری کسب نمایید.

از شما زیباجویان عزیز دعوت می کنیم 3 دقیقه ای تا انتهای مطلب پیش رو همراه ما باشید.

آیا لیزر موهایی زائد در نازایی تأثیر دارد؟

لیزر موهای زائد، روشی است که در آن از پرتوهای متمرکز نوری برای از بین بردن فولیکول مو استفاده می شود. به این صورت که امواج دستگاه لیزر متناسب با شرایط پوستی و همچنین شدت ضخامت مو، توسط اپراتور تنظیم می شوند و به صورت متمرکز به سمت فولیکول های مو هدایت می شوند.
لازم به ذکر است امواج حاصل از دستگاه لیزر، هیچ گونه جهش سلولی در پوست ایجاد نمی کنند و تنها با افزایش گرما در زیر پوست، باعث رفع موهای زائد می شوند. علاوه بر این با وجود جذب اشعه های غیر یونیزه کننده توسط سلول های پوستی، هنوز اطلاعات کاملی در زمینه تأثیر منفی این اشعه بر نوزادان متولد شده وجود ندارد.

در ضمن با توجه به مطالعات علمی، هیچ گونه شواهدی مبنی بر تأثیر لیزر موهای زائد بر شانس بارداری در دست نیست.
البته در صورتی که به کسب اطلاعات کامل تر برای پاسخ دادن به سؤال لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ نیاز دارید لازم است ابتدا با پزشک خود مشاوره نموده و با اطمینان بیشتر نسبت به استفاده از این تکنیک اقدام نمایید.

لیزر موهای زائد قبل از بارداری | کلینیک ارکید
بهترین کلینیک برای لیزر موهای زائد – کلینیک ارکید

دلایل رشد موهای زائد در بارداری

هنگامی که بانوان در دوران بارداری قرار دارند دچار ایجاد تغییرات شدید در سطح هورمون های بدن خود می شود. به طوری که برخی از بانوان، بارداری هیجان انگیز و شادی را پشت سر می گذارند. اما برخی دیگر به دلیل تغییرات بدنی، همواره با مشکلاتی مواجه شوند.
در واقع رشد موهای زائد در دوران بارداری، از جمله اختلالاتی است که دنبال تغییرات هورمونی در بدن مادران باردار به وجود می آید. به دنبال ایجاد این تغییرات هورمونی، سطح استروژن و آندروژن در بدن بانوان افزایش می یابد و منجر به افزایش تولید موهای زائد می شود.
به طوری که برخی از بانوان در دوران بارداری، رشد موهای زائد در بخش های مختلفی مانند صورت، گردن، سینه و شکم خود را تجربه می نمایند.
لازم به ذکر است موهای زائد به وجود آمده در دوران بارداری، پایداری بالایی ندارند و پس از گذشت شش ماه از زمان زایمان رفع می شوند.

به چه دلایل لیزر در دوران بارداری توصیه نمی شود؟

همانطور که ذکر شد در پاسخ به سؤال لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ می توان گفت هنوز دلایل علمی قطعی برای مضر بودن این روش قبل از بارداری وجود ندارد. البته با وجود آنکه لیزر موهای زائد روشی غیر تهاجمی و ایمن برای رفع موهای زائد است، اما استفاده از این متد به مادران باردار پیشنهاد نمی شود.
یکی از دلایلی که پزشکان استفاده از لیزر موهای زائد را برای بانوان منع می کنند، حساسیت بالای پوست در دوران بارداری است. لذا در صورت افزایش حساسیت های پوستی، لیزر موهای زائد، عوارضی مانند درد، خارش و سوزش را در این افراد به وجود خواهد آورد.
در ضمن تغییر سطح هورمون های بدن بانوان باردار نیز دلیل محکمی برای منع استفاده از تکنیک لیزر موهای زائد می باشد. چرا که در این دوران، تغییر هورمون ها در چرخه رشد موها تأثیر می گذارند و باعث کوتاه شدن این دوره می شود. لذا استفاده از لیزر موهای زائد به دلیل رشد سریع موها پس از این تکنیک، اثرگذاری لازم را نخواهد داشت.

لازم به ذکر است امکان ایجاد انقباضات ماهیچه ای در بانوان باردار در هنگام استفاده از لیزر وجود دارد. از طرفی جذب کرم های مورد استفاده در لیز موهای زائد توسط بدن این بانوان نیز خطراتی را برای جنین به همراه دارد. به همین دلیل است که پزشکان اجازه استفاده از لیزر موهای زائد برای بانوان باردار را صادر نمی کنند.

روش های جایگزین لیزر برای از بین برن موهای زائد در بارداری

اگر پس از پیدا کردن پاسخ سؤال لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ هنوز هم نگران تأثیرات نامطلوب این روش در نازایی و یا ایجاد خطر برای سلامت جنین پس از بارداری هستید، بهتر است از روش های جایگزین لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده کنید. لذا استفاده از تیغ و ژیلت در این دوران، بهترین انتخاب برای رفع موهای زائد می باشد.
لازم به ذکر است روش هایی نظیر اپیلاسیون، کرم و پودر موبر انتخاب مناسبی برای رفع موهای زائد در دوران بارداری نیستند. چرا که این محصولات دارای ترکیبات شیمیایی بوده و احتمال بروز مشکلات برای جنین را افزایش می دهند. از این رو توصیه می شود برای اطمینان از سلامت خود و جنین، به غیر از تیغ، روش های دیگر را برای رفع موهای زائد خود در بارداری کنار بگذارید. اما اگر خواهان استفاده از هر کدام از روش ها برای رفع موهای زائد خود هستید، حتماً قبل از این اقدامات، با پزشک خود مشاوره نمایید.

لیزر موهای زائد بدن | کلینیک ارکید
لیزر موهای زائد با کمک دستگاه های پیشرفته

زمان مناسب برای استفاده از لیزر پس از بارداری

بهتر است بدانید سطح هورمون های بدن پس گذشت چند ماه پس از تولد نوزاد، به حالت طبیعی خود باز می گردند. به طوری که پس از گذشت 3 ماه از اتمام بارداری، هورمون های بدن در مقادیر طبیعی خود تولید خواهند شد. لذا پس از گذشت این زمان می توانید لیزر موهای زائد خود را در کلینیک معتبر انجام دهید.
البته باید قبل از این اقدام، با پزشک خود مشاوره نموده و اجازه لیزر را دریافت نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از لیزر موهای زائد برای زنان باردار به محتوای مربوطه مراجعه نمائید.

یک پیشنهاد ویژه برای شما سروران ارجمند

برای پاسخ دادن به سؤال لیزر قبل از بارداری ضرر دارد؟ می توانید با کلینیک ارکید تماس بگیرید و اطلاعات کامل را در این زمینه دریافت نمایید. همچنین با انجام لیزر موهای زائد در این کلینیک، شاهد استفاده از به روزترین و مدرن ترین دستگاه های لیزر در رفع موهای زائد خود باشید.

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

چت در واتساپ WhatsAPP

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 9 =