جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر | کلینیک ارکید

جهت آشنایی بیشتر با جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر با کلینیک ارکید همراه باشید


معرفی جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر

لیزر درمانی به عنوان یکی از اقدامات زیبایی، در سالیان اخیر با استقبال قابل توجهی مواجه شده است. بسیاری از افراد از این روش برای حذف موهای زائد، جوان سازی پوست و رفع چین و چروک استفاده می کنند. با وجود مزایای بی شمار لیزر، این روش عوارضی نیز دارد.
سوختگی، یکی از عوارضی است که افراد به ندرت پس از لیزر به آن دچار می شوند. این عارضه در بسیاری از افراد به صورت سطحی بوده و با انجام مراقبت های ساده قابل درمان است.
جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر یکی از روش هایی است که در سوختگی پوست مورد استفاده قرار می گیرد. البته در صورت عمیق بودن سوختگی، باید برای دریافت اقدامات درمانی به پزشک مراجعه کنید. در صورت دریافت خدمات لیزر از کلینیک های معتبر احتمال بروز چنین عوارضی وجود نخواهد داشت. پماد بتامتازون برای سوختگی بهترین و سریعترین راه درمان است. با استفاده از پماد بتامتازون بعد از لیزر خیلی سریع می توانید سرخی و یا احتمال سوختگی را از بین ببرید. بتامتازون برای سوختگی بسیار مناسب است، برای انواع سوختگی سطحی بسیار موثر است.

جهت بهره مندی از محتوای ذیل، 5 دقیقه ای با ما همراه باشید

دلایل ایجاد سوختگی پس از لیزر

از جمله مهم ترین دلایل سوختگی پس از لیزر عبارتند از:

طول کشیدن پروسه لیزر

از مهم ترین دلایل بروز سوختگی در لیزر درمانی، قرار گرفتن طولانی مدت بیمار در معرض پرتوهای دستگاه لیزر است. در صورتی که دستگاه لیزر دارای سیستم کولینگ نباشد، احتمال بروز سوختگی افزایش می یابد. به همین سبب بسیاری از کلینیک های معتبر از دستگاه های لیزر مجهز به سیستم خنک کننده استفاده می کنند. این امر باعث خنک شدن پوست در طول لیزر درمانی و کاهش احتمال سوختگی در پوست می شود.

مراجعه به مراکز نامعتبر

یکی از اصلی ترین دلایل سوختگی پس از لیزر، مراجعه به کلینیک های نا معتبر برای استفاده از خدمات لیزر است. این مراکز در پروسه لیزر از اپراتورهای مبتدی و بی تجربه استفاده می کنند.
همچنین امکان دارد مراکز زیبایی نامعتبر به جای پزشک متخصص، کادر معمولی را به عنوان اپراتور دستگاه لیزر به کار گیرند. بدون شک مراجعه به چنین مراکزی به دلیل نداشتن تجربه و عدم کسب مهارت های لازم اپراتور، باعث بروز سوختگی پوست زیبا جو در درجات مختلف می شود.
جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر در صورت تجویز پزشک متخصص می تواند باعث بهبود زخم و عدم عفونت جای سوختگی شود.

جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر | کلینیک ارکید
مراجعه به مراکز نامعتبر

استفاده از تجهیزات نامناسب لیزر

استفاده از دستگاه های لیزر متنوع از خدماتی است که در کلینیک های معتبر ارائه می شود. این ابزار با انواع پوست در رنگ های مختلف تناسب دارد.
در صورت تشخیص پزشک و استفاده از دستگاه لیزر مناسب از بروز سوختگی جلوگیری خواهد نمود. با توجه به این مسئله در کلینیک تخصصی ابتدا نوع، رنگ و میزان ضخامت پوست مراجعین بررسی می شود. به همین دلیل استفاده از خدمات لیزر در این مرکز، کوچک ترین عوارضی برای مراجعین نخواهد داشت.

عدم مراقبت پس از لیزر

پس از انجام لیزر در کلینیک های تخصصی، پزشک مراقبت های خاصی را برای تأثیر بهتر و جلوگیری از بروز عوارض توصیه می کند. به طور مثال به شما می گوید پس از لیزر به مدت یک هفته در معرض تابش نور خورشید قرار نگیرید.
اهمال در انجام مراقبت های پس از لیزر می تواند تأثیر زیادی در بروز سوختگی پوست داشته باشد.
در این صورت جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر به بیمار تجویز می شود. استفاده از این کرم باعث التیام درد و تورم در ناحیه سوختگی خواهد شد.

تیره بودن پوست

تیرگی پوست یکی از دلایل رایج سوختگی پس از لیزر به شمار می رود. معمولاً رنگ های تیره، قابلیت بالایی در جذب حرارت و نور دارد.
هنگام لیزر، گرمای دستگاه در پوست تجمع یافته و ممکن است باعث بروز صدماتی مانند سوختگی شود. معاینه پوست و استفاده از دستگاه متناسب با رنگ پوست از بروز چنین حوادثی جلوگیری می کند.

استفاده از حرارت بیش از حد

بسیاری از افراد به منظور کسب نتایج بهتر و صرف هزینه کمتر، خواستار لیزر با حرارت بسیار بالا هستند. کلینیک های نامعتبر عمل لیزر را مطابق با میل مشتری و طبق خواسته او انجام می دهند.
در حالی که در مراکز معتبری مانند کلینیک ارکید، پزشک اجازه چنین کاری را نخواهد داد. چرا که گرمای زیاد باعث آسیب به سلول های پوست و در نتیجه بروز سوختگی می شود.

نقش پماد بتامتازون در جلوگیری از سوختگی لیزر

پس از استفاده از خدمات لیزر ممکن است متوجه تورم شدید، قرمزی و تغییر رنگ پوست شوید. در این صورت باید فوراً تغییرات پوستی خود را به پزشک گزارش دهید.

جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر از اقداماتی است که پزشک متخصص تجویز خواهد کرد. این پماد علاوه بر کاهش التهاب و درد، نقش مؤثری در کاهش حساسیت های پوستی ناحیه لیزر شده دارد. در صورت تجویز بتامتازون لازم است این پماد را طبق دستور پزشک و در ساعات مشخص مصرف کنید. استفاده از پماد بتامتازون به همراه داروهای آنتی بیوتیک، تأثیر فراوانی در بهبود سریع سوختگی و جلوگیری از عفونت خواهد شد.

جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر | کلینیک ارکید
نقش پماد بتامتازون در جلوگیری از سوختگی لیزر – کلینیک ارکید

چگونه می توان از سوختگی ناشی از لیزر جلوگیری نمود؟

مراجعه به کلینیک های معتبر بهترین راهکار برای کاهش ریسک سوختگی و بروز عوارض دیگر است. در این کلینیک ها پروسه لیزر زیر نظر بهترین پزشکان پوست و مو انجام می گیرد. بنابراین احتمال بروز عوارضی مانند سوختگی پس از لیزر وجود نخواهد داشت.

روش های زیر نیز در جلوگیری از سوختگی لیزر مؤثر هستند:

  1. به برند سازنده دستگاه لیز توجه کرده و از سرویس شدن مطلوب این ابزار مطمئن شوید.
  2. تناسب این دستگاه با رنگ پوست خود را در نظر داشته باشید.
  3. پیش از لیزر از مهارت و تجربه بالای اپراتور دستگاه لیزر اطمینان پیدا کنید.
  4. با مراجعه مراکز باسابقه مانند کلینیک ارکید می توانید از تمام موارد فوق مطمئن باشید.

پیشنهاد ما به سروران گرامی

جلوگیری از سوختگی با پماد بتامتازون بعد از لیزر از اموری است که به تجویز و دستور پزشک نیاز دارد. بنابراین در صورت بروز سوختگی پس از لیزر از مصرف خودسرانه این پماد خودداری کنید.
مراجعه به کلینیک های تخصصی لیزر می تواند بهترین راه حل برای جلوگیری از ایجاد عوارض لیزر باشد.
از این رو باید به مراکز مجاز مراجعه نمود. پیشنهاد ما برای دریافت خدمات با کیفیت و کسب نتایج ایده آل، مراجعه به کلینیک ارکید بهترین مرکز تخصصی لیزر موهای زائد در غرب تهران می باشد.
کادر متخصص این مرکز از به روز ترین تجهیزات دنیا در فرایند لیزر استفاده می کنند.
بنابراین با مراجعه به این مرکز می توانید از این ابزار متناسب با طیف رنگی پوست خود استفاده نمایید. به این ترتیب از بروز هر گونه آسیب و عوارض در پوست خود جلوگیری خواهید کرد.

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

4.2/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 17 =