راه های برداشت خال صورت و بدن - کلینیک ارکید

راه های برداشت خال صورت و بدن

خال ها از جمله ضایعات پوستی هستند که باعث ناراحتی در افراد شده اند. برای دانستن راه های برداشت خال های صورت و بدن مقاله امروز ما را دنبال کنید.

درباره برداشت خال بیشتر بدانیم

بیشتر خال ها مادرزادی هستند یعنی با تولد هر فرد، حداقل صورت و بدن او دارای یک درصد خال است. اندازه خال صورت و بدن کوچک، بزرگ و یا متوسط است.

خال های بزرگ رشد بیشتری را نسبت به خال های دیگر دارند و بعضی از همین خال های بزرگ ناحیه زیادی از بدن و صورت را در برگرفته اند.

خال صورت و بدن ابتدا به صورت یک ضایعه به رنگ قهوه ای همچون کک است اما به مرور امکان رشد و پررنگ تر شدن خال وجود دارد. سایر خال های موجود به شکل هاله دار، کبود، برجسته وغیره هستند.راه های برداشت خال صورت و بدن

 

راه های برداشت خال صورت و بدن

 

بعضی خال ها باعث ایجاد سرطان در فرد هستند یعنی خال های سرطانی که دارای ملانیوم بوده و علت بروز سرطان هستند.

چه خال هایی باید برداشته شود

اگر خال از خال های عادی باشد نیازی به برداشته شدن ندارد. اگر جزء افرادی هستید که خال صورت و بدن تان باعث کاهش زیبایی پوست تان شده امکان درمان و برداشت خال برای شما وجود دارد.

برداشت خال برای افرادی ضروری است که تغییرات عمده ای در خال وی رخ داده است. این تغییرات شامل عوض شدن شکل و اندازه، وجود خونریزی، تغییر رنگ، احساس خارش و درد است که در صورت داشتن هر کدام از علائم گفته شده فرد باید به پزشک مراجعه کند.

راه های برداشت خال صورت و بدن

بهتر است با برخی از راه های برداشت خال صورت و بدن آشنا شوید.

  • روش طبیعی

روش طبیعی برداشت خال بیشتر در گذشته رواج داشته است. مردم با استفاده از گیاهی چون سرخ بن خال را از بدن جدا کرده اند. امروزه هنوز هم روش طبیعی وجود دارد اما روش طبیعی با استفاده از کرم ها و پمادهای گیاهی در حال انجام است.

 

راه های برداشت خال صورت و بدن

 

برای نمونه از همان گیاه سرخ بن پمادی تهیه شده که مورد استفاده قرار گرفته است. براثر مالیدن پماد روی خال، خال کم کم در جای خود سست شده و بعد از مدتی خواهد افتاد و جای زخم نیز از بین خواهد رفت. روش طبیعی یک روش مناسب برای برای از بین بردن خال های عادی است.

  • سوزاندن خال

سوزاندن خال هم یک روش تدریجی بوده که به وسیله دستگاه کوتر قابل انجام بوده است. دستگاه با گرما دادن به خال باعث نابودی خال خواهد شد. اما چون جای خال بر به شکل چاله روی صورت فرد برجامی ماند دیگر کمتر مورد استفاده است.

در حال حاضر روش سوزاندن با دستگاه های دیگر قابل انجام است که در ادامه مطلب توضیح داده شده است.

  • لیزر

لیزر همان روش سوزاندن خال است. فرق لیزر با سوزاندن خال در رنگ دانه خال است در لیزر رنگ دانه خال نیز حذف خواهد شد چون لیزر جراحت کمی را روی سطح پوست ایجاد خواهد کرد.

فرد در حین لیزر کردن متحمل درد کمی است هر چند که برای از بین رفتن خال با لیزر نباید به یک جلسه بسنده کرد.

هزینه لیزر بستگی به تعداد دفعات،نوع و سطح خال دارد. بعد از لیزر کردن فرد نباید جلوی آفتاب قرار بگیرد و حتما باید از کرم ضدآفتاب استفاده کند. ( تا یک ماه و نیم )

  • جراحی

روش جراحی مناسب برای برداشتن خال های سطحی نیست بلکه بالعکس بهتر است برای خال های گوشتی و برجسته از روش جراحی استفاده شود.

در جراحی پزشک فرد را بیهوش کرده و با استفاده از یک وسیله چاقو مانند خال را از از درون پوست فرد خارج کرده و سپس محل خال را بخیه خواهند کرد.

روش جراحی حتما، حتما باید توسط پزشک متخصص انجام شود زیرا اگر فردی غیر از متخصص جراحی را انجام دهد جای جراحت روی پوست فرد ماندگار خواهد شد.

 

راه های برداشت خال صورت و بدن

 

هزینه جراحی نیز بستگی به عمق و نوع خال دارد. توجه داشته باشید که خال صورت به ویژه خال های عادی باعث زیبایی پوست است و سعی کنید از اقدام کردن به برداشتن هر نوع خالی به جزء خال های غیرعادی خودداری کنید.

انواع مختلف خال صورت کدام ها هستند؟

برای استفاده از روش درمانی مناسب برای برداشت خال صورت و بدن بهتر است ابتدا با انواع مختلف خال ها آشنا شویم.

  • خال های سطحی

خال های سطحی به خال های گفته شده که عادی و سطحی هستند. رنگ خال های سطحی عموما قهوه ای بوده و اندازه شان کمتر از 5 میلیمتر است.

  • خال برجسته

خال های برجسته یا برآمده بیشتر رنگ پوست بوده و در بعضی مواقع به رنگ قهوه ای هستند.

  • خال های ترکیبی

خال های ترکیبی، ترکیبی از خال های برجسته و سطحی هستند. رنگ خال های ترکیبی تیره و قهوه ای بوده و حتی دارای مو هستند.

عوارض برداشت خال با لیزر

هر چند که برداشت خال با لیزر چندان عوارضی ندارد اما برداشت برخ خال ها در ناحیه گردن و حتی سینه باعث به وجود آمدن گوشت اضافه شده پس لازم است هر روشی که برای برداشت خال در نظر گرفته شده به وسیله یک متخصص انجام شود و مراقبت های لازم بعد از برداشت خال را به جا بیاورد.

عارضه گوشت اضافه از عوارضی است که کمتر اتفاق خواهد افتاد اما هرگز کامل محو نخواهد شد.

از دیگر عوارض برداشت خال با لیزر قرمزی پوست است. همچنین قرمزی پوست در جراحی هم وجود دارد. قرمزی پوست بعد از چندین هفته خود از بین خواهد رفت.

چه عاملی باعث عود خال است؟

خال صورت و سایر اعضای بدن دارای سلول ها و ریشه های است که ممکن است با برداشته شدن مجددا رشد کند.

احتمال دارد که زمانی که خال برداشته شود ظاهر خال سالم به نظر برسد اما در هر صورت احتمال برگشت خال وجود داشته باشد. عود خال ها با لیزر بسیار کم است اما در سایر روش ها بیشتر است به همین دلیل در سایر روش های برداشت خال سعی شده که در چند مرحله انجام شود.

 

چه عاملی باعث عود خال است؟

معمولا در سنین جوانی ( کمتر از 30 سال ) سلول های فرد فعال تر بوده به همین دلیل احتمال عود خال بسیار زیاد است به همین دلیل بهتر است برداشت خال 30 سال به بعد انجام شود. در  صورت برگشت خال، خال نسبت به قبل کوچکتر است و باید دوباره ترمیم شود.

کلینیک ارکید با استفاده از روش جدید برداشت خال و راه های برداشت خال صورت و بدن ، لیزر درمانی در حال انجام برداشت خال است. بهتر است نسبت به برداشت خال های خود ( به ویژه برداشتن خال های مادرزادی ) در کلینیک ارکید اقدام کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در سایت کلینیک زیبایی پیغام بگذارید تا مرکز با شما تماس بگیرد.

بدخیم شدن خال با برداشت خال

توجه داشته باشید برداشتن خال هرگز باعث بدخیم شدن خال یا سرطانی شدن خال نخواهد شد مگر خال یک ضایعه بدخیم باشد.

اگر خال سرطانی باشد باید مورد بررسی قرار بگیرد تا مبادا سرطان گسترش یابد . معمولا خال های مشکوک مورد بررسی و نمونه برداری پزشک قرار خواهد گرفت زیرا فقط با برداشت یک ضایعه و خال سرطانی می توان سرطان گسترش داد.

3/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − ده =