رفع چروک های اطراف چشم - کلینیک ارکید

رفع چروک های اطراف چشم

رفع چروک های اطراف چشم امروزه جزء دغدغه های زیبایی مردم است و راه های مختلفی برای برطرف کردن چروک ای اطراف چشم وجود دارد.

یکی از رایج ترین راه های برطرف سازی خطوط دور چشم تزریق  بوتاکس دور چشم است که در ادامه آن را شرح داده ایم.

کاهش چروک های اطراف چشم با بوتاکس

امروزه بیشترین کاربرد تزریق بوتاکس برای رفع چروک به ویژه چروک های اطراف چشم است. با برطرف شدن خطوط دور چشم فرد جوانتر به نظر رسیده و تغییر چشم گیری در زیبایی پوست فرد اتفاق خواهد افتاد.

رفع چروک های اطراف چشم

منظور از چروک های اطراف چشم خطوط به وجود آمده بر اثر اخم کردن، خندیدن  و حرکت دادن چشم و ابرو است که با تزریق بوتاکس بسیاری از خطوط محو خواهد شد.

تزریق بوتاکس در دور چشم ها در مراکز زیبایی به صورت سرپایی بوده و با سوزن های ظریف صورت خواهد گرفت که دردناک نیست. تزریق بوتاکس به دور چشم ها با کمک یک سرنگ انسولین است که ممکن است چند دقیقه طول بکشد.

بعد از تزریق بوتاکس، ممکن است در اطراف چشم ها پوست قرمز شود و فرد احساس سوزش چشم کند که البته طبیعی و موقت است.

بعد از تزریق فرد نباید دراز بکشد و به قسمت تزریق دست بزند تا از تزریق تزریق بوتاکس خوب نتیجه بدهد.

بعد از چند روز فرد خواهد دید که چروک های اطراف چشم محو شده و اثر محوشدگی حداکثر تا 6 ماه برای فرد ماندگار است. بعد از 6 ماه فرد مجددا برای تزریق به مرکز مراجعه کند.

همچنین متوسط ماندگاری بوتاکس 4 ماه اعلام شده که البته در برخی افراد بیشتر از ماه 4 ماه است. دفعات تزریق مجدد بوتاکس نامحدود است و باید در زمان مشخصی دوباره انجام شود چرا که تزریق مجدد باعث ماندگاری بوتاکس در پوست فرد است.

موارد نامناسب برای بوتاکس دور چشم

  • افرادی که زیر سن قانونی هستند.
  • افرادی که سن شان بالاتر 70 سال است. ( زیرا احتمال آتروفی عضلات وجود دارد و ممکن است بوتاکس نتیجه عکس را بدهد. )
  • بیماران عصبی زیرا بوتاکس باعث تشدید بیماری های عصبی خواهد شد.
  • مصرف کنندگان داروهای ضعیف کننده عضلات ( مانند بسیاری از آنتی بیوتیک ها )

عوارض تزریق بوتاکس به دور چشم ها

معمولا بوتاکس جذب عضله شده و فقط مقدار جزئی از بوتاکس وارد فرد خواهد شد اما با مقدار بسیار کم تزریق، بوتاکس هیچ گونه عوارضی را برای افراد ندارد.

مانند سایر اعضای بدن تزریق بوتاکس به اطراف چشم با خود کمی سوزش و سرخی پوست را دارد که پس از چند ساعت برطرف خواهد شد. ( خود به خود )

اگر بعد از تزریق بوتاکس به چروک های اطراف چشم احساس سردرد یا حالت تهوع کردید نگران نباشید زیرا  بعد از چند روز بهبودی خواهید یافت.

 

عوارض تزریق بوتاکس به دور چشم ها

علت حساسیت بوتاکس افراد به بوتاکس وارد شدن آنتیژن به خون است که واکنش پوستی را به دنبال دارد. جدی ترین عارضه ی بوتاکس اطراف چشم افتادگی پلک بوده که بسیار نادر است و از 100 درصد ممکن است فقط 3 درصد از افراد به عارضه افتادگی پلک دچار شوند.

عارضه افتادگی پلک نیز موقت بوده و بعد از چند ماه دیگر در فرد وجود ندارد. خوشبختانه همه ی عوارض بوتاکس موقت بوده و کمتر از 6 ماه به پایان خواهد رسید.

سایر عوارض بوتاکس اطراف چشم چندبینی، ورم پلک، احساس سوزش در چشم، خشکی چشم، ریختن اشک، کم شدن تعداد دفعات پلک زدن و بالاخره حساس شدن چشم نسبت به نور است.

میزان هزینه برطرف کردن چروک های اطراف چشم با تزریق بوتاکس بستگی به مرکز و مقدار تزریق دارد.

بوتاکس دور چشم ها در زمان بارداری

هر چند که هنوز معلوم نیست که بوتاکس روی شیر مادر تأثیر خواهد گذاشت یا نه اما اگر احتمال وارد شدن بوتاکس را به درون شیر مادر بدهیم پس نباید بوتاکس در زمان شیردهی انجام شود زیرا بوتاکس هم مانند سایر داروها امکان وارد شدن به شیر مادر را دارد.

متخصصان تزریق بوتاکس به دور چشم ها را در زمان بارداری منع کرده اند. با وجود منع شدن بوتاکس دور چشم ها در بارداری و شیردهی اما تا کنون عوارض خاصی روی نوزاد و جنین نداشته اما بهتر است تزریق بوتاکس دور چشم ها در بارداری و شیردهی انجام نشود.

بررسی بوتاکس کردن چروک های اطراف چشم

آیا تا به حال به فکر خلاصی از چروک های دور چشم بوده اید؟ چقدر در مورد بوتاکس اطراف چشم آشنا هستید؟

بوتاکس در هر قسمت از بدن که باشد با فلج کردن عضله و در نتیجه برطرف کردن چروک ها همراه است. در ادامه سعی کرده ایم که شما را بیشتر با تزریق بوتاکس در صورت و اطراف چشم ها آشنا کنیم.

معمولا چروک های چشم بیشتر در اثر خندیدن نمایان شده که با بوتاکس محو خواهد شد. چروک های چشمی بیشتر زیرپوستی هستند و فقط بوتاکس امکان کم کردن چروک ها را دارد.

نخستین موردی که باید در بوتاکس کردن اطراف چشم در نظر گرفته شود ماهیت بوتاکس است. ترکیبات بوتاکس شامل سه ماده بوتولینیوم، آلبومین و سدیم کلرید بوده که بیشترین تأثیر را خود سم دارد.

 

بررسی بوتاکس کردن چروک های اطراف چشم

 

وقتی سم تزریق شود ماهیچه دیگر ساکن باقی خواهد ماند و چروک روی وست دیگر ایجاد نخواهد شد.

در ابتدای مطلب به برخی از عوارض تزریق بوتاکس به دور چشم ها اشاره کردیم اما همان عوارض در افراد کاهش خواهد یافت اگر کار تزریق را به فردی متخصص بسپارید.

افراد متخصص چون دارای علم و تجربه کافی هستند به خوبی با چگونگی و میزان بوتاکس آشنا هستند و چون در زمینه بوتاکس دارای تخصص هستند به راحتی قادر به کنترل عوارض یا رخ ندادن عوارض خواهند بود.

اقدامات لازم برای جلوگیری از چروکیدگی دور چشم ها

برای جلوگیری از چروکیدگی پوست اطراف چشم ها سعی کنید

  • از حرکت دادن زیاد اعضای صورت جلوگیری کنید.

با کمتر حرکت دادن اعضای صورت از جمله بالا بردن ابروها، خندیدن زیاد، حرف زدن بی وقفه پیری را به عقب بیندازید زیرا با ساکن ماندن پوست، پوست کمتر دچار خطوط و چین و چروک است.

  • از مصرف دخانیات خودداری شود. ( افراد مصرف کننده دخانیات بیشتر د رمعرض پیری زودرس و به وجود آمدن چین و چروک هستند پس اگر خواستار پوستی صاف و بدون چروک هستید حتما از استعمال دخانیات خودداری کنید. )
  • مصرف نمک را کم کنید

زیاد نمک باعث تجمع آب در زیر پوست شده و پوست پف خواهد کرد و خود پف ها باعث ایجاد چین و چروک هستند.

  • استفاده از کرم ها

حتما در طول روز کرم ضدآفتاب بزنید و در شب برای حفظ جوانی پوست کرم دور چشم استفاده کنید. استفاده از کرم ضدآفتاب در روز و کرم دور چشم در شب مانع از ایجاد خطوط روی صورت خواهد شد.

 

اقدامات لازم برای جلوگیری از چروکیدگی دور چشم ها

 

اگر قصد تزریق بوتاکس به چروک های اطراف چشم را دارید حتما به کلینیک ارکید مراجعه کنید. کلینیک ارکید از جمله مراکزی است که شما را از خدمات ارزنده بوتاکس بهره مند خواهد کرد.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =