روش‌های جوانسازی پوست - کلینیک ارکید

روش های جوانسازی پوست در کلینیک ارکید

پوست از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارگان‌های حفاظتی بدن به حساب می‌آید، از این رو این قسمت از بدن که بیشترین بخش آن را نیز تشکیل می‌دهد مجموعه‌ای از عوامل ضروری و مورد نیاز برای حیات را در خود جای داده است، لذا سبب شد تا در این مقاله به روش های جوانسازی پوست در کلینیک ارکید  بپردازیم .

مهم‌‌ترین و اصلی‌‌ترین وظیفه پوست حفاظت از ارگان‌های داخلی و حیاتی بدن در مقابل عوامل مضر بیماری‌زا و کشنده است. این عملکرد پوست در صورت نبودن بخشی از آن مختل می‌شود و فرد ممکن است دچار عوارض شدید و جبران‌ناپذیر شود. در ادامه شما عزیزان را به روشهای جوانسازی پوست آشنا می کنیم.

 

روش های جوانسازی پوست در کلینیک ارکید

اهمیت جوانسازی پوست

یکی از دلایلی که افراد با سوختگی‌های شدید را زیر چادرهای اکسیژن نگهداری می‌کنند همین جلوگیری از ایجاد عفونت‌ها و آسیب است، چرا که در اثر سوختگی‌های شدید فرد به دلیل از دست دادن پوست، در برابر میکروب‌های محیطی بی‌دفاع می‌شود.

یکی دیگر از مسائلی که روش‌های جوانسازی پوست را در بدن مهم می‌کند این است که جایگاه احساسات انسانی به شمار می‌آید. مراکز عصبی درد، سوزش و … در پوست قرار گرفته‌اند. احساس لامسه که از مهم‌‌ترین احساسات بدن است توانایی بر قراری ارتباط با محیط را برای انسان به وجود می‌آورد که مراکز آن در پوست قرار گرفتند.

نکته دیگر که می‌توان در مورد روش‌های جوانسازی پوست عنوان کرد این است که این ارکان فاکتور و معیاری برای نشان دادن سلامتی و یا بیماری است.

اگر کبد یا ریه شما به درستی عمل نکنند این موضوع به طور مستقیم و به شکل زرد و یا کدر شدن در پوست نمایش داده می‌شود. همچنین اثرات آلودگی و مشکلات دیگر گاهی به صورت جوش و لک در پوست نمایان می‌شود. با تمام این اوصاف می‌توان نتیجه گرفت که داشتن پوستی زیبا به بالا رفتن کیفیت زندگی کمک شایانی می‌کند و فرد اعتماد به نفس و قدرت بیشتری را از خود نشان خواهد داد.

انواع روش‌های جوانسازی پوست در کلینیک ارکید

تزریق ژل

تزریق ژل یکی از راه‌های رایج جوانسازی پوست است که در عرصه جوانسازی به منظور رفع خطوط و چروک‌ها مورد استفاده قرارمیگیرد. برطرف کردن خط اخم، برطرف کردن خط خنده، از بین بردن چین و چروک‌های پوست و درمان سیاهی دور چشم از جمله کارهای رایجی است که با کمک تزریق ژل انجام می‌شود. در صورتی که این کار در مراکز پوست و موی معتبر انجام شود هیچ گونه عوارضی به همراه نخواهد داشت و با نتیجه بسیار خوبی همراه است.

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از متداول‌‌ترین اقداماتی است که متقاضیان زیبایی به منظور جوان‌سازی پوست خود انجام می‌دهند. بوتاکس ماده‌ای سمی به نام بوتولیسم است که با تزریق کنترل شده و اندازه آن، می‌توان فعالیت ماهیچه‌ها را کنترل کرد و از شل شدگی، افتادگی و بروز چین و چروک‌ها جلوگیری کرد. مداومت داشتن در تزریق بوتاکس برای شما پوستی شاداب و جوان را به ارمغان خواهد آورد.

کربوکسی تراپی

در این تکنیک ازتزریق گازدی اکسیدکربن با نام علمی کربوکسی دربافت موردنظراستفاده میشود.
کربوکسی تراپی دربافت موجب بالا رفتن گردش خون،مویرگ سازی جدید و ایجاد تارهای کلاژن الاستین میشود.در اثرانجام کربوکسی تراپی بعلت هایپرکاپنی نسبت غلظت CO2 نسبت بهO2 ،به نفع CO2 بالا می رود ودراثر پدیده BOHR اکسیژن ازهموگلوبین جداشده وباعث وازودیلاتاسیون عروقی شده ومنجر به افزایش اکسیژناسیون بافتی میشود.

گاز CO2 یک گاز ترومبوژنیک و نان-آمبولیک می باشد که در لاپاروسکوپی هم استفاده می شود و عوارضی ندارد. البته مکانیسم فوق در هر بافتی نتیجه متفاوتی خواهد داشت.

کربوکسی تراپی

نکات حائز اهمیت کربوکسی تراپی :

(اسیدوز) از ترکیب گاز co2 با آب اسید کربنیک تشکیل شده که موجب اسیدیته بافت (کاهش PH) در نتیجه اتصال سریعتر co2 به هموگلوبین و آزاد سازی اکسیژن در منطقه تزریق (در اثر پدیده بوهر)میشود که این موضوع سبب اتساع عروق و عروق سازی جدید(Neovascularization) در نتیجه اکسیژن رسانی و بهبود متابولیسم موضعی میگردد.

همچنین در طی تنفس معمولی با 6 لیتر هوا، 250سی سی اکسیژن در هر دقیقه مصرف میشود و 200 سی سی دی اکسید کربن در هر دقیقه بازدم میشود در حالیکه در حالت استرس یا دم عمیق،4-5 لیتر اکسیژن در دقیق مصرف شده و 4.5-4 لیتر دی اکسید کربن در دقیقه بازدم میشود.

لذا از طریق کربوکسی تراپی جریان گاز 100-30 سی سی co2 (دی اکسید کربن) در دقیقه یعنی کمی بیشتر از تنفس غیر ارادی،اشکالی در تنفس ایجاد نمیکند، در لاپاروسکوپی جهت افزایش میدان کار جراح حتی 20-12 لیتر CO2 در حفره شکمی بدون هرگونه تاثیر سمی استفاده میشود.

موارد استفاده اندیکاسیون ها

 1. اسکار های ناشی از سوختگی و آکنه
 2. خطوط ترک ناشی از کشش
 3. پسوریازیس
 4. پدیده رینولد
 5. زخم های عروقی
 6. بیماری های ایسکمیک اندام تحتانی
 7. لنف ادم و بیماری های لنفاتیک
 8. سلولیت
 9. توده های چربی موضعی
 10. چروک های صورت
 11. چروک های کنار و دور چشم
 12. تیرگی دور چشم
 13. شل شدگی و افتادگی پوست
 14. ریزش مو
 15. بیماری های Erectile بدلیل مسایل عروقی ریز
 16. جوانساز پشت دست، دکلته، گردن
 17. برطرف کردن خطوط ریز دور دهان و خط خنده
 18. قبل و بعد از لیپوساکشن
 19. کاهش درد و اسپاسم عضله در پزشکی ورزشی
 20. جوانسازی واژینال

مزوتراپی

در مزوتراپی به جای اینکه بیمار ملزم به استفاده از داروهای خوراکی برای جوانسازی پوست باشد، این مواد دارویی به صورت مستقیم به پوست تزریق می‌شود تا با نتیجه دهی خیلی سریع تر و کم‌‌ترین عوارض همراه باشد. جوانسازی پوست دست، رفع تیرگی و گودی اطراف چشم، درمان منافذ باز پوست، برطرف کردن لک و تیرگی‌های پوستی، لیفتینگ و افزایش قوام پوست از جمله اهداف مزوتراپی است.

مزوتراپی

میکرونیدلینگ

این روش یکی دیگر از راه‌های جوانسازی پوست است که می‌توان با کمک آن پوست آسیب دیده را بازسازی و درمان کرد. از این روش برای جوانسازی پوست صورت، دست، بازو، ران، سینه، کمر و … استفاده می‌شود. لایه درم لایه هدف در میکرونیدلینگ است که با کمک ان چروک‌های پوستی برطرف می‌شود و کلاژن‌سازی انجام می‌شود که در نهایت به ضخیم‌تر شدن لایه اپیدرم منجر می‌شود. لک، تیرگی اطراف چشم، آکنه، منافذ باز پوست، چین و چروک، شل شدگی، جای زخم و ترک‌های پوستی از جمله مشکلاتی است که با میکرونیدلینگ می‌توان آنها را درمان کرد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم ابریژن هم یکی دیگر از راه‌های جوانسازی پوست است که جز دسته بی‌خطرترین شیوه‌ها جای می‌گیرد. با کمک این روش می‌توان روال پیری پوست را به تعویق انداخت . هدف از این روش ترمیم ساختار کلاژن پوست است که می‌توان تیرگی ها، کک و مک، چین و چروک، جای جوش و… را درمان نمود.

هایفوتراپی

هایفوتراپی یک راهکار مناسب برای لیفتیگ پوست است. از این روش که برای کلیه افراد با رنگ‌های پوستی متفاوت مناسب است برای از بین بردن ساختار قدیمی و پیر پوست استفاده می‌شود. اینکار پوست را ملزم به جایگزین کردن ساختار جوان می‌کند. رفع غبغب، درمان منافذ باز پوست، رفع چین و چروک‌ها، درمان شل شدگی‌های پوست صورت، گردن و دست از جمله اهدافی است که با روش هایفوتراپی دنبال می‌شود.

 

هایفوتراپی

اطلاعات تماس و آدرس کلینیک ارکید

ضمن تشکر از همراهی شما عزیزان با میتوانید از طریق شماره های ذیل در تماس باشید و از مشاوره سریع متخصصان کلینیک برخوردار شوید.

منتظر شنیدن صدای گرم و حضور سبزتان هستیم.

آدرس : تهران – میدان پونک – خیابان اشرفی اصفهانی – خیابان رمضانی یکم – پلاک ۲۶ – طبقه ۵ – واحد ۹

شماره های تماس :

02144890792

02144625966

5/5 - (2 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + چهارده =