هایفوتراپی چیست؟ - کلینیک ارکید

هایفوتراپی چیست؟

روش درمانی هایفو و هایفوتراپی چیست؟ از جمله روش های جوان کردن پوست هایفوتراپی است که بسیار ایمن و پرکاربرد بوده و هدف از مقاله امروز توضیحات بیشتر در مورد هایفوتراپی است.

منظور از روش هایفوتراپی چیست؟

با بالا رفتن سن خواه و ناخواه به پیری نزدیک شده و پوست صورت از اعضای است که پیر و چروکیده خواهد شد. چروک های پوست نشانی از پیری هستند.

از گذشته تا کنون راه های زیادی برای باسازی و جوانتر کردن پوست وجود داشته که هایفوتراپی یکی از آنهاست.

معنای هایفو، امواج فراصوت شدید متمرکز شده است که یک روش نوین برای سفت کردن و کشیدن پوست بوده که هیچ گونه دردی برای بیمار ندارد و بهترین جایگزین لیفت است.

هایفوتراپی چیست؟

 

هایفوتراپی چیست؟ هایفوتراپی به وسیله امواج فراصوت امکان پذیر است. امواج فراصوت همان امواج مورد استفاده در سونوگرافی هستند که البته در روش درمانی هایفو روی قسمت خاصی از پوست متمرکز شده و با تمرکز امواج کلاژن درون پوست تحریک خواهد شد. حتما برایتان سوال است که کلاژن چیست؟

کلاژن ماده ی محکم کننده پوست است و هایفوتراپی به روش گفته شده که باعث سفت شدن و برداشته شدن چین و چروک است.

ابتدا از هایفو برای درمان سرطان استفاده شده است اما سال ها بعد یعنی درست از سال 2008 به بعد از هایفو برای زیبایی استفاده شد.

هایفوتراپی برای لیفت ابرو یک سال بعد از سال 2008 مورد تأیید سازمان FDA  قرار گرفت. بعدها از هایفو برای از بین بردن خطوط گردن و سینه استفاده شد.

به علت جدید بودن روش هایفوتراپی هنوز در سایر استفاده ها مورد تأیید سازمان  FDA را دریافت نکرده است اما با اطمینان باید گفت که روشی مطمئن برای زیبایی است.

در مورد روش هایفو باید گفت که بررسی گسترده ای وجود ندارد و ایمن بودن روش هایفو بر طبق پژوهش های جزئی ثابت شده است. افرادی که از هایفوتراپی استفاده کرده اند تأثیرات خوبی را دیده اند. ( بدون عوارض )

هایفوتراپی صورت به چه شکلی است؟

امواج فراصوت از دستگاه هایفو تولید شده که با وارد کردن انرژی دمای پوست بالا رفته و اگر دمای پوست بالا برود سلول های موجود در پوست تحریک خواهند شد. منظور از تحریک، آسیب دیدن سلول ها ( در جهت مثبت ) است که با خود تولید کلاژن را به همراه خواهد داشت.

 

هایفوتراپی صورت به چه شکلی است؟

 

کلاژن یک نوع پروتئین در بافت بدن است که وظیفه حفظ پوست را برعهده دارد. هر اندازه کلاژن در درون پوست بیشتر باشد پوست سفت تر خواهد شد و افراد با پوست سفت و بدون چروک کلاژن بیشتری در بافت های خود دارند.

در واقع در مورد هایفوتراپی باید گفت که امواج دستگاه روی لایه های سطحی و عمقی متمرکز شده و فقط باعث جوانی پوست خواهد شد و هیچ اثری روی ماهیچه، اعصاب و سایر سلول های موجود در پوست ندارد.

افراد مناسب برای انجام هایفوتراپی

هایفوتراپی چیست؟ هایفوتراپی مناسب برای افراد دارای سن 30-70 سال است که مانع از شل شدن پوست شده و پیری را به عقب خواهد انداخت. انجام هایفوتراپی با هدف به عقب انداختن پیری است هر چند که در میان سنین پایین تر نیز متقاضی دارد.

از جمله افراد مناسب برای هایفوتراپی افراد با پوست های آسیب دیده ( کسانی که در معرض آفتاب شدید بوده اند و اشعه های مضر نور خورشید ( از جمله فرابنفش که به پوست شان آسیب وارد کرده است. ) هستند که چند درجه بهبودی خواهند یافت.

اکثر افراد سن بالا دچار افتادگی پوست گردن هستندکه این افراد برای استفاده از روش هایفو مناسب نیستند زیرا مشکل گفته شده فقط با عمل جراحی برطرف و درمان خواهد شد.

موارد استفاده و کاربرد هایفوتراپی

طبق گفته های انجمن های زیبایی و جراحی پلاستیک آمریکا هایفو و سایر روش های جوانسازی پوست بهترین جایگزین لیفت صورت هستند.

 

موارد استفاده و کاربرد هایفوتراپی

 

از سال ها قبل تا کنون هایفوتراپی در درمان پوست و زیبایی بسیار پرکاربرد بوده است و طبق آمارها استفاده از روش هایفوتراپی نسبت به گذشته 60 درصد بیشتر شده است. هایفوتراگی برای زیبایی و جوانسازی پوست فواید زیر را دارد.

( فواید زیر فقط قسمتی از فواید هایفوتراپی است در حالی که روش هایفوتراپی فواید بیشتری را دارد. )

 • کمتر شدن چروک های پوستی
 • سفت شدن افتادگی ها و شلی پوست در قسمت گردن و زیر گردن
 • محو کردن خط خنده
 • مورد استفاده برای تمامی پوست های رنگی
 • کشیدن گونه، ابرو و پلک
 • بهتر کردن شکل چانه و برطرف سازی خط چانه
 • صافی و سفتی پوست
 • لیفت گردن و پایین گردن

فواید استفاده از روش هایفوتراپی

دانستیم که هایفوتراپی یک روش نوین بدون نیاز به جراحی و لیفت برای درمان پوست است که فواید زیادی را با خود دارد. فواید استفاده از روش هایفوتراپی عبارت است از

 • رسیدن به نتیجه دلخواه در طی یک تا سه مرحله مراجعه
 • ماندگار بودن نتیجه ( حداقل یک سال و حداکثر دو سال )
 • درمان کوتاه مدت ( مدت زمان درمان نیم ساعت تا یک و نیم ساعت است. )
 • روشی آسان بدون نیاز به ریکاوری
 • روشی بدون نیاز به تزریق کردن و زخم شدن
 • نداشتن خونریزی و درد
 • قابل انجام با دیگر روش های جوانسازی پوست مانند میکرونیدینگ
 • هزینه کم در مقایسه با هزینه جراحی

کدام بهتر است روش هایفوتراپی یا لیفت؟

بهتر است مقایسه ای کوتاه بین روش هایفوتراپی و لیفت انجام شود که در ادامه ما این کار را انجام داده ایم.

 

کدام بهتر است روش هایفوتراپی یا لیفت؟

 

لیفت ماندگاری کمتری را دارد و بعد از چند ماه باید مجددا انجام شود در حالی که هایفوتراپی ماندگاری بالایی را دارد و نیاز به انجام هایفوتراپی سال ها بعد اتفاق خواهد افتاد و یک تفاوت اساسی تهاجمی نبودن هایفوتراپی است یعنی در هایفوتراپی برش و جراحت روی پوست ایجاد نخواهد شد و نیازی به انجام دادن تزریق وجود ندارد.

انجام هایفوتراپی در کلینیک ارکید

چون هزینه هایفوتراپی در کلینیک ارکید کمتر از سایر مراکز زیبایی است ما به شما انجام هایفوتراپی را در کلینیک ارکید پیشنهاد خواهیم کرد.

هر چند که هزینه هایفوتراپی بستگی به نوع پوست و تعداد دفعات هایفوتراپی دارد اما به طور کلی هزینه هایفوتراپی در کلینیک ارکید مناسب است.

کلینیک ارکید برای رفاه مشتریان هزینه هایفوتراپی را مناسب در نظر گرفته است تا امکان انجام هایفوتراپی برای همه متقاضیان وجود داشته باشد. مناسب بودن قیمت هایفوتراپی با در نظر گرفتن ویزیت، دارو و مراقبت های ویژه در نظر گرفته شده که برای اطمینان بیشتر می توانید میزان هزینه و قیمت هایفوتراپی کلینیک را با سایر مراکز بررسی کنید.

چه زمانی باید هایفوتراپی ریکاوری شود؟

گفتیم که هایفوتراپی نیازی به ریکاوری نخواهد داشت یعنی فرد بعد از انجام هایفوتراپی نیازی به مصرف دارو ندارد و به راحتی به زندگی معمولی خود باز خواهد گشت.

 

چه زمانی باید هایفوتراپی ریکاوری شود؟

 

در حالی که لیفت یک نوع جراحی است که در مدت زمان کوتاهی ( چند ساعت ) قابل انجام است. دوره نقاهت لیفت چند هفته است یعنی بعد از انجام لیفت باید مایع تزریقی خارج شود و مدتی بعد از خارج کردن مایع باید بخیه ها توسط پزشک کشیده شود.

 نتیجه بخش بودن هایفوتراپی در درمان

طبق تحقیقات روش درمانی هایفو یک روش مناسب برای جوانسازی پوست است و همه افرادی که هایفوتراپی را انجام داده اند از انجام هایفوتراپی راضی بوده اند.

افراد طی 3 ماه به نتیجه مطلوبی رسیده اند و به همین دلیل با اطمینان خواهیم گفت که روش جدید و مناسبی برای زیباسازی پوست است.

5/5 - (1 امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =